אירועים ופעילויות

תערוכות בתחנה

שטריימל / תערוכת צילום של הצלם יוסי (יוסף חיים) גולדשמידט.

אוצרות: אנה שראייר
פתיחת התערוכה 17/12/18 | 18:00-21:00
נעילת התערוכה 17/1/19
שעות פתיחה: ימים א'-ה'- 10:00-20:00
.
יוסי גולדשמידט, צלם רחוב ירושלמי אוטודידקטי, התחנך בתלמוד תורה במאה שערים, אוהב לחזור לשכונה ולתעד רגעים שיזכירו לו את נוף ילדותו.
"שטריימל" עוסקת בפן האומנותי של החרידיות , ברגעים הקסומים שמעבר לזמן, ברגשות התמימות והמלאות במשמעויות.

"בחרתי לתערוכה את השם "שטריימל" הכובע היהודי המיתולוגי מזנבות שועל שמסמל את היהודי הגלותי האירופאי ואת היהודים במאה שערים, ודווקא נושא "החרדים" רגיש לי ומחזיר אותי לשנות ילדותי...

אבי זצ"ל חזר בתשובה לפני 40 שנה ותמיד הסתקרנתי לגלות את עברו החילוני, לכן גם כשהייתי חרדי הייתי פוזל לקהלים אחרים. כיום אני מגדיר את עצמי "יהודי" ולא אוהב להשתייך לקבוצה או מגדר מסוים, אני מחובר לתורתו של רבי נחמן מברסלב ותלמידו רבי שלמה קרליבך שאהבו כל אדם והדגישו את הנקודות הטובות שיש בכל אחד ואחד ובכל דבר בבריאה.
משם הגיעה ההשראה לצילום והחיבור בין העולמות והניגודים השונים, להתפעם מכל דבר בבריאה ומההויה.

ראוי לציין שלא למדתי צילום מעולם, התחביב לצילום התחיל לפני כ20 שנה כשקיבלתי מאמי מצלמת רפלקס מקולקלת וישנה, לחצתי על כפתור הצילום ואז כששמעתי את הקליק וראיתי את התריס נפתח ונסגר, כשקלטתי את הפריים, הבנתי על רגל אחת את תורת הצילום... לקחתי את המצלמה לתיקון, קיבלתי הסבר קצרצר ויצאתי לדרך, הייתי מצלם וממתין לתוצאות הפילים וזו היתה התרגשות כל פעם מחדש לגלות מה צילמתי..
מאז ועד היום אני מכור לצילום והמצלמה היא חלק מגופי, השתתפתי בתחרויות צילום שונות ברשתות החברתיות וקיבלתי ניקוד גבוה מה שגרם לי לצאת מהעולם הוירטואלי ולהציג את תצלומיי בתערוכות לציבור הרחב.
"שטריימל" הינה תערוכה ראשונה בסדרת תערוכות במגוון נושאים אותם אציג.״
יוסי גולדשמידט

נמסטה בתחנה הראשונה

"כִּי בֵיתִי בֵּית תְּפִלָּה יִקָּרֵא לְכָל הָעַמִּים" (ישעיהו, נו). בפרויקט שלנו בחרנו להנכיח את החזון על ירושלים כמרכז תרבותי דתי לכל עמי העולם. זאת באמצעות גרפיטי וציור שש דמויות מתרבויות שונות המכבדות בברכת שלום "נמסטה" את באי ובאות מתחם התחנה. הפרויקט מבקש ליצור חיבור וקרבה בין אנשים, ובקומפוזיציה שלו לעטוף בחום את הנוכחים.

ועדת קישוט – Urban Deco - ועדת-קישוט היא עמותה שמטרתה לטפח את המרחב הציבורי בישראל באמצעים אמנותיים שונים כגון ציור, פיסול, פסיפס, גרפיטי ועוד. העמותה היא קולקטיב של אמנים ואנשי עשייה מתחומים שונים כמו מתכננים עירוניים, אנשי חינוך, פעילים חברתיים ואוהבי אומנות. בכל פרויקט העמותה שמה לה למטרה ליצור שיתופי פעולה עם התושבים.