אירועים ופעילויות

תערוכות בתחנה

אור עולה בבוקר / יהודה גלברג

אור עולה בבוקר
"בְּרֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ. ב וְהָאָרֶץ, הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ, עַל-פְּנֵי תְהוֹם; וְרוּחַ אֱלֹהִים, מְרַחֶפֶת עַל-פְּנֵי הַמָּיִם. ג וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יְהִי אוֹר; וַיְהִי-אוֹר. ד וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-הָאוֹר, כִּי-טוֹב; וַיַּבְדֵּל אֱלֹהִים, בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ. ה וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לָאוֹר יוֹם, וְלַחֹשֶׁךְ קָרָא לָיְלָה; וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם אֶחָד."

תערוכת הזריחות צולמה לאורך כשנה, בכל עונות השנה, מאותה נקודה, המשקיפה על הכנרת והרי הגולן, ממרפסת הבית שבו אני גר בטבריה.
יש משהו מרתק באותם הרגעים, בהם מתחילים לעלות אורות הבוקר הראשונים והלילה מתחיל לסגת. אלו רגעים קסומים המתארים את יפי הבריאה, את השקט שבמעברים שבין הזמנים, את הצבעוניות הבלתי פוסקת של הטבע ואת המעבר מקולות הלילה לקולות ההשכמה והיום. החוויה של ההסתכלות וההשתהות אל מול המראות הללו מכניסה רוגע, שלווה וכוח אותם ניתן לספוג ולאגור לאורך יום שלם בכל פעילות ופעילות המתרחשת במהלך היום. היצירתיות של הטבע (בצבעים ובצורות) באה לידי ביטוי בכל יום מחדש, ובכל יום עולה השמש חדשה ושונה מיום קודם. ניתן לראות ולחוות אינסוף זריחות מיוחדות.

צילום: יהודה גלברג, מנהל בית ספר לתלמידים עם צרכים מיוחדים (שיתוק מוחין), המביעים קשת רחבה של צבעוניות ויופי בעצם היותם, למרות המגבלות הקשות שלהם.
----
התערוכה תלוייה מ-2/9 ועד ל10/10.
התערוכה פתוחה בימים א'-ה' 12:00-21:00, שישי וערב חג 10:00-15:00.
בואו להתרשם!

אירוע הפתיחה יתקיים בתאריך 12.9, 19:00-21:00. פרטים באיוונט:
https://www.facebook.com/events/462210464266602/

לפרטים נוספים, ניתן ליצור קשר עם יהודה:
050-743-8003

"ירושלים מאז ולתמיד"

עושים תרבות ציונית במתחם התחנה הראשונה בירושלים!
"ירושלים מאז ולתמיד" - התערוכה הבינלאומית של הצלם הירושלמי שרון גבאי מגיעה למתחם התחנה הראשונה.

* התערוכה תוצג בתחנה עד לתאריך 30.9.18.

נמסטה בתחנה הראשונה

"כִּי בֵיתִי בֵּית תְּפִלָּה יִקָּרֵא לְכָל הָעַמִּים" (ישעיהו, נו). בפרויקט שלנו בחרנו להנכיח את החזון על ירושלים כמרכז תרבותי דתי לכל עמי העולם. זאת באמצעות גרפיטי וציור שש דמויות מתרבויות שונות המכבדות בברכת שלום "נמסטה" את באי ובאות מתחם התחנה. הפרויקט מבקש ליצור חיבור וקרבה בין אנשים, ובקומפוזיציה שלו לעטוף בחום את הנוכחים.

ועדת קישוט – Urban Deco - ועדת-קישוט היא עמותה שמטרתה לטפח את המרחב הציבורי בישראל באמצעים אמנותיים שונים כגון ציור, פיסול, פסיפס, גרפיטי ועוד. העמותה היא קולקטיב של אמנים ואנשי עשייה מתחומים שונים כמו מתכננים עירוניים, אנשי חינוך, פעילים חברתיים ואוהבי אומנות. בכל פרויקט העמותה שמה לה למטרה ליצור שיתופי פעולה עם התושבים.