אירועים ופעילויות

תערוכות בתחנה

תערוכה חדשה - נמסטה בתחנה הראשונה:

"כִּי בֵיתִי בֵּית תְּפִלָּה יִקָּרֵא לְכָל הָעַמִּים" (ישעיהו, נו). בפרויקט שלנו בחרנו להנכיח את החזון על ירושלים כמרכז תרבותי דתי לכל עמי העולם. זאת באמצעות גרפיטי וציור שש דמויות מתרבויות שונות המכבדות בברכת שלום "נמסטה" את באי ובאות מתחם התחנה. הפרויקט מבקש ליצור חיבור וקרבה בין אנשים, ובקומפוזיציה שלו לעטוף בחום את הנוכחים.

ועדת קישוט – Urban Deco - ועדת-קישוט היא עמותה שמטרתה לטפח את המרחב הציבורי בישראל באמצעים אמנותיים שונים כגון ציור, פיסול, פסיפס, גרפיטי ועוד. העמותה היא קולקטיב של אמנים ואנשי עשייה מתחומים שונים כמו מתכננים עירוניים, אנשי חינוך, פעילים חברתיים ואוהבי אומנות. בכל פרויקט העמותה שמה לה למטרה ליצור שיתופי פעולה עם התושבים.

תערוכת חודש דצמבר בטרמינל תרבות - "גיליונות מוזיקה"

אמן: חיים מזרחי
ז'אנר: ציור
אוצרות: אנה שראייר

על האמן:
האמן והמוזיקאי הישראלי, חיים מזרחי' פועל בניו יורק בשנים האחרונות, מגיע פעם בשנה לביקור בארץ ומאגד סביבו את חבריו המוזיקאים לערב של ג'אז ואומנות.
התערוכה תציג את ציוריו בסגנון אבסטראקט אקטיבי.

מדברי האמן:
״דרכי האומנותית-יצירתית יונקת מיישום צולב בין שלושה עולמות: שירה ופרוזה, מוסיקה, וציור.
הטכניקה שלי עובדת שעות נוספות בתחום גילוי הנושאים המתארים את החיפוש המתמיד שלי אחר פריצות דרך והסרת מכשולים.
מהות הצליל, חשיבות הקו המתוח בתוך צבע, ומשקל המילה. אלו רק מעט מן התיאורים של שיתוף פעולה שקט ועמוק בין המקצבים המובילים במסעי כאומן.
חשוב לי למתוח את הקווים בתוך הצבע לאורו של מקצב.
חשוב לי להצהיר את נאמנותי לתהליך המאכיל את הצעדים השקטים של הזמן, חשוב לי למדוד את ריבוי התהיות באמצעותו של המסע המתארך מעבר לרגע הדורשני, חשוב לי ליצור קשר דרך הפוריות של המאמר הנשלף טרם סגדה נוכחותו למהלכים הגסים של הגוף.
גמישות הצירים האומנותית היא גמישות העולם בכלל, ותפקיד התוצאה לזרז את התבגרות החיים לנוכח הדרישות המרחיקות אותנו מן הטבילה היומית, טבילה של ברכה ותפילה.״